Kalisz Pomorski, 27.11.2022r.

1 NIEDZIELA ADWENTU

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy.
  2.  W adwencie porządek Mszy św. od poniedziałku do piątku o 6.30 i 18.00, w sobotę o 18.00.
  3. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, zapraszamy z lampionami.
  4. Za zmarłych z naszych rodzin  modlimy się w Wypominkach  do środy o godz.17.30.
  5. Modlitwa w intencji pokoju w Ukrainie przed Najświętszym Sakramentem każdego dnia     od godz. 17.00. W czwartek od 17.00 do 17.15 modlitwa z udziałem dzieci.
  6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od. 6.00 i 17.00. Odwiedziny osób chorych  z Komunią świętą ks. Proboszcz w piątek  od godz. 9.00,  ks. Wikariusz w sobotę od godz. 9.00.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i  zmiana tajemnic Żywego Różańca. W grudniu  modlimy się       o zakończenie wojny i pokój w Ukrainie, błogosławione owoce rekolekcji adwentowych          i chrześcijańskie przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
  8. W przyszłą niedzielę dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi  na Wschodzie.
  9. W poświęcony opłatek i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  możemy zaopatrzyć się w kościele pod balkonem naprzeciwko zakrystii.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej,  Gościa Niedzielnego i Gazetki Parafialnej.
  11.  Zachęcamy do modlitwy i zamawiania intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
  12. Za każdą ofiarę,  wszelką pomoc, życzliwość i dar modlitwy, składamy serdeczne Bóg zapłać!
  13.  Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Parafianom i Gościom życzymy pięknych i błogosławionych dni w nowym tygodniu.