OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Kalisz Pomorski, 26.03.2023O

 V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Piąta niedziela rozpoczyna pasyjny charakter Wielkiego Postu. Od dziś do zakończenia liturgii Wielkiego Piątku zgodnie z tradycją w kościołach zasłonięte  są krzyże.
 2. Gorzkie Żale  niedziela  godz. 17.30.
 3. Modlitwa w intencji zakończenie wojny w Ukrainie przed Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do czwartku od godz.17.00. W czwartek od 17.00 do 17.15 modlitwa  z udziałem dzieci.
 4. W środę, o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Droga Krzyżowa ulicami Kalisza Pomorskiego  w piątek, 31 marca  po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy mieszkańców całej parafii.
 6. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w piątek 31 marca Msza święta z nałożeniem krzyży oraz droga krzyżowa ulicami miasta. Na to nabożeństwo przychodzą obowiązkowo wszyscy kandydaci z klas I Szkół Ponadpodstawowych oraz  7 i 8 Szkoły Podstawowej.
 7. W sobotę, 1 kwietnia o godz. 11.00 w salce parafialnej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy siódmej wraz z rodzicami, o godz. 12.00 w kościele spotkanie kandydatów, którzy w sobotę 15 kwietnia pragną przyjąć sakrament bierzmowania.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30  nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP  i zmiana tajemnic Żywego Różańca. W kwietniu modlimy się o wiarę w zmartwychwstanie Chrystusa i pokój na świecie.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm.  
 10. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia, 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 na placu przed kościołem koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny i pokoju. Serdecznie zapraszamy z flagami żółto białymi i biało czerwonymi.         
 11. Odwiedziny osób chorych z Komunią Świętą, ks. Wikariusz w sobotę 1 kwietnia,  ks. Proboszcz w Wielki Wtorek, 4 kwietnia  od godz. 8.30.
 12. W wielkanocne paschaliki możemy zaopatrzyć się w kościele / 10 zł /.
 13. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Gazetki Parafialnej. 
 14. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które będą przeznaczone na cele remontowo inwestycyjne naszego kościoła. Za wszelką pomoc, życzliwość i dar modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać!
 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.  Parafianom i Gościom życzymy pięknych i błogosławionych dni w nowym tygodniu.